Sauber odrzucił propozycję zakupu teamu F1 przez Andrettiego

Sky Italia potwierdza, że Amerykanin kontaktował się latem z zarządem szwajcarskiej firmy.
12.09.2112:31
Nataniel Piórkowski
775wyświetlenia


Sauber odrzucił ofertę zakupu swego zespołu Formuły 1 przez Michaela Andrettiego - donosi Sky Italia.

Media informują, że w ostatnich tygodniach były kierowca serii Grand Prix a obecnie właściciel ekip IndyCar i Formuły E, zwrócił się do szwajcarskiej formy z ofertą wykupienia jej teamu F1.

Propozycja została złożona w lecie i spotkała się z negatywną odpowiedzią właścicieli - poinformowała w trakcie GP Włoch telewizja Sky Italia.

W tym tygodniu Alfa Romeo poinformowała o podpisaniu trzyletniej umowy z Valtterim Bottasem. Nazwisko drugiego kierowcy na sezon 2022 ma być znane w ciągu nadchodzącego miesiąca.

W grze o wyścigowy fotel faworytem wydaje się obecnie Guanyu Zhou, który może zapewnić ekipie wymierne wsparcie finansowe chińskich sponsorów.

Szef zespołu - Fred Vasseur przyznaje jednak, że na jego liście znajduje się aż sześciu kandydatów. Będę bacznie śledził wyścigi F2 we Włoszech i w Soczi. Przed końcem września podejmiemy decyzję w tej sprawie.

W walce o miejsce w Alfie Romeo nie liczy się już junior Ferrari - Robert Szwarcman. Tu nie chodzi o to, czy jestem tym zaskoczony, czy nie - powiedział Rosjanin przy okazji weekendu na Monzy.

W tej chwili nie notuję wystarczająco dobrych wyników, abym mógł zapytać ich, dlaczego nie rozmawiają o mojej kandydaturze. Owszem, sytuacja z wakatami w F1 nie jest łatwa, ale przede mną wciąż wiele lat ścigania.