Robert Kubica mistrzem ELMS w sezonie 2021

WRT #41 wygrało Spa 4H, zapewniając sobie tytuł na rundę przed końcem mistrzostw.
19.09.2115:01
Mateusz Szymkiewicz
5724wyświetlenia


Załoga WRT #41 - Robert Kubica, Louis Deletraz oraz Yifei Ye, zdobyła tytuł w European Le Mans Series w sezonie 2021. Reprezentanci belgijskiego zespołu wygrali czterogodzinne zmagania na Spa-Francorchamps, rozstrzygając losy mistrzostwa rundę przed końcem cyklu.

Wyścig rozpoczynał Robert Kubica, który po starcie przebił się z piątego miejsca na drugie. Już pierwsze metry przyniosły sensacyjne rozstrzygnięcia, kiedy to najgroźniejsi rywale WRT #41 byli uwikłani w incydenty. United Autosport #22 po kontakcie w La Source musiało zjechać na naprawy, natomiast G-Drive #26 zostało poważnie uszkodzone i na dalszym etapie zmagań wycofało się na prostej Kemmel.

Przejazd Kubicy trwał półtorej godziny i po pierwszym pit stopie kierowca przebił się na pozycję lidera. Na dalszym etapie Spa 4H zmiennicy Polaka utrzymali prowadzenie mimo licznych żółtych flag i presji ze strony United Autosport #32 oraz Panis #65. Kubicę zastąpił Yifei Ye, natomiast do mety Orecę poprowadził Louis Deletraz.

Trzecie zwycięstwo w tym sezonie umożliwiło załodze WRT #41 zdobycie tytułu na jedną rundę przed końcem, która zaplanowana jest 24 października na portugalskim torze Algarve.