Salo: Mazepin odrobił straty do Schumachera

54-latek sprostował wypowiedź z początku sezonu, kiedy uznał, że "Rosjanin nie pasuje do F1".
17.09.2114:25
Mateusz Szymkiewicz
1926wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mika Salo uważa, że Nikita Mazepin w drugiej połowie sezonu 2021 zdołał odrobić straty do Micka Schumachera.

Rosjanin w pierwszych wyścigach został całkowicie zdominowany przez swojego partnera. Mimo to kierowca dysponował uszkodzonym podwoziem, które zostało wymienione dopiero na Spa-Francorchamps. Od tamtej pory można zauważyć, że różnice na torze między Mazepinem a Schumacherem zmalały.

Mika Salo, który po Grand Prix Bahrajnu uznał, iż Mazepin nie pasuje do Formuły 1, zapytany jak teraz zapatruje się na swoją wypowiedź, stwierdził: Nie powiedziałem tego w ten konkretny sposób. Mówiłem po pierwszym wyścigu, kiedy sprawy kompletnie się nie układały. Nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, że ich samochód jest aż tak zły. Jest po prostu okropny. Nikita zdążył już wiele się nauczyć i teraz jeździ naprawdę dobrze. Wszystko jest na dużo lepszym poziomie niż podczas pierwszego wyścigu.

Fin zapytany również o coraz częstsze incydenty między Mazepinem a Mickiem Schumacherem, przyznał, że jest to konsekwencja niekonkurencyjnego bolidu Haasa. To nie jest normalne, ale kiedy twój samochód nie pracuje dobrze, wówczas jedynym rywalem pozostaje partner. Są praktycznie trzy sekundy wolniejsi od reszty. To logiczne, że wtedy chcesz walczyć z tym kierowcą, który pozostaje najbliżej ciebie. Nikita niemal dorównał szybkości Micka i dlatego regularnie ścierają się ze sobą na torze.