Steiner: Zamierzamy potwierdzić kierowców przed rundą w Soczi

Szef Haasa zapowiada utrzymanie w składzie Schumachera oraz Mazepina.
21.09.2109:32
Mateusz Szymkiewicz
761wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner zadeklarował, że zespół Haas potwierdzi przyszłoroczny skład kierowców przed najbliższym wyścigiem na torze w Soczi.

Stajnia z Kannapolis stawiając na Micka Schumachera oraz Nikitę Mazepina zawarła wieloletnie kontrakty. Mimo to w trakcie mistrzostw pojawiły się sugestie, jakoby Niemiec mógł odejść do Alfy Romeo, a jego pozostanie w Haasie będzie musiało zaakceptować Ferrari. W przypadku Mazepina spekuluje się, iż coraz gorsze relacje z partnerem oraz nieporozumienia jego ojca z szefostwem mogą doprowadzić do rozłamu.

Gunther Steiner w rozmowie z RTL uspokaja jednak nastroje, deklarując, iż przed najbliższym wyścigiem zostanie ogłoszone utrzymanie dotychczasowego składu na sezon 2022. Mick wkrótce zostanie potwierdzony. Poczekajcie jeszcze kilka dni, do tego czasu wszystko powinno być już w porządku. Wszyscy będą szczęśliwi i nie będę już musiał wysłuchiwać tych pytań. Soczi będzie odpowiednim momentem. Do tego czasu chcemy mieć potwierdzonych obu kierowców. Wtedy będziemy mogli w pełni skoncentrować się na kolejnym roku.

Szef Haasa zaprzeczył również, by nowe umowy z kierowcami dawały jednemu z nich preferencyjny status w zespole. Zdecydowanie nasze kontrakty nie zawierają zapisów o preferencyjnym traktowaniu. Nigdy to nie miało miejsca i nie wydarzy się to w przyszłości - zakończył Steiner.