Marko: Walka o tytuł jest wyczerpująca dla Mercedesa

Niewykluczone, że Lewisa Hamiltona czeka wkrótce start z końca stawki za wymianę silnika.
06.10.2118:41
Maciej Wróbel
892wyświetlenia
Embed from Getty Images

W związku z doniesieniami o możliwej, nadprogramowej wymianie silnika u Lewisa Hamiltona, dr Helmut Marko pokusił się o stwierdzenie, że walka o tegoroczne tytuły z Red Bullem jest dla Mercedesa wyczerpująca.

Na łamach Auto Motor und Sport zacytowano anonimowe źródło z ekipy Mercedesa, które ujawniło, iż wymiana silnika w bolidzie Lewisa Hamiltona w Stambule jest mało prawdopodobna, jednak bardzo możliwe, że dojdzie do niej w Austin lub w Meksyku. Prawdopodobnie nie będzie wymiany silnika w Turcji, o ile Lewis będzie miał tam jakieś problemy - informuje źródło.

Spodziewamy się wyrównanej walki z Red Bullem. Potem jednak wymiana silnika będzie konieczna. Postaramy się jej dokonać na torze, na którym jesteśmy albo wyjątkowo mocni, albo wyjątkowo słabi, albo jak spadnie deszcz. Meksyk będzie torem Red Bulla ze względu na wysokie położenie. Być może również Interlagos.

Zdaniem Helmuta Marko, tego typu problemy w Mercedesie w sezonie 2021 spowodowane są wyrównaną i intensywną walką o tytuły z Red Bullem. Mercedes przyzwyczaił się już do tego, że ma łatwo - powiedział Austriak. Cisnęli na pierwszych kilku okrążeniach, a potem przykręcali silniki. Teraz nie jest to już możliwe - muszą jeździć dłużej i częściej na wyższych obrotach. I tu pojawiają się problemy.

Źródła Red Bulla donoszą, że problemy Mercedesa dotyczą głównie wału korbowego oraz zaworów, co ma negatywnie wpływać na moc jednostki w miarę rosnącego przebiegu.

To małe rzeczy, ale różnie z nimi bywa. Nie ma tu szczególnie łatwo dostrzegalnego schematu - powiedział Toto Wolff, po czym dodał, że możliwa jest rychła wymiana silnika w samochodzie Lewisa Hamiltona.