Ricciardo poprowadzi samochód Earnhardta na torze w Austin

Australijczyk wygrał zakład z Zakiem Brownem wchodząc na podium z McLarenem.
17.10.2110:11
Mateusz Szymkiewicz
1048wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół McLaren potwierdził, że Daniel Ricciardo otrzyma szansę poprowadzenia samochodu Dale'a Earnhardta przy okazji Grand Prix Stanów Zjednoczonych.

Australijczyk dołączając do ekipy z Woking założył się z jej dyrektorem - Zakiem Brownem. Kierowca wchodząc na podium przy okazji jednego z tegorocznych wyścigów, miał otrzymać szansę sprawdzenia Chevroleta Monte Carlo, którym w NASCAR rywalizował bohater Ricciardo z dzieciństwa - Dale Earnhardt.

32-latek wygrał zakład przy okazji Grand Prix Włoch, gdzie przekroczył linię mety na pierwszym miejscu przed Lando Norrisem. Dla Ricciardo był to powrót na najwyższy stopień podium po ponad trzech latach, natomiast dla McLarena było to pierwsze zwycięstwo od 2012 roku.

Jak potwierdził brytyjski zespół, podczas najbliższej eliminacji Formuły 1 w Teksasie dojdzie do pokazowego przejazdu Australijczyka w samochodzie Earnhardta. Póki co szczegółowe ustalenia nie są znane.

Nie wiem czy to wydarzy się w Stanach, ale na pewno dojdzie do tego w najbliższych miesiącach - mówił niedawno o swoim zakładzie Daniel Ricciardo. Wiem, że w tej chwili samochód znajduje się w Europie, ale być może uda się przewieźć go do Ameryki, by przejechać kilka okrążeń w Teksasie.