Bottas: Mercedes nie odcina mnie od spotkań oraz informacji

Fin od nowego roku zostanie kierowcą Alfy Romeo.
17.10.2109:58
Mateusz Szymkiewicz
661wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas ujawnił, że mimo odejścia do Alfy Romeo, ekipa Mercedesa nie zdecydowała się na wykluczenie go z prac rozwojowych.

W przeszłości wielu zawodników mając zapewniony kontrakt dla innych zespołów było odcinanych od kluczowych czynności operacyjnych w aktualnych stajniach. Po raz pierwszy w takiej sytuacji znalazł się Mercedes i jak zapewnia Bottas, inżynierowie wciąż zapraszają go na odprawy i przekazują mu informacje.

Zespół cały czas ma dobre podejście, niewiele się zmieniło, wszystko pozostało w normie. Każdy wygląda na zadowolonego - powiedział dziesięciokrotny zwycięzca Grand Prix. Biorę udział w każdym spotkaniu tak jak w ostatnich pięciu latach. Jeżeli są jakieś inne odprawy, to nic mi o nich nie wiadomo. Z mojej perspektywy wszystko pozostało bez zmian.

Wypowiedź Bottasa potwierdził szef inżynierii Mercedesa - Andy Shovlin, który podkreśla znaczenie kierowcy w walce o tegoroczne tytuły. Oba tytuły mają dla nas wielkie znaczenie. Pozycja Valtteriego w klasyfikacji będzie równie ważna jak zespołu w tabeli konstruktorów. Wie jak pracujemy oraz jakie mamy podejście do inżynierii samochodu. Nie ma sensu, by odcinać go od jakichkolwiek informacji.