Perez: Verstappen nie ma żadnych oczywistych słabości

Meksykanin dodał, że rywalizację z partnerem utrudniała mu adaptacja do Red Bulla RB16B.
17.10.2113:42
Mateusz Szymkiewicz
1174wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez przyznał, że jako partner Maksa Verstappena nie dostrzega u niego żadnych oczywistych słabości.

Ekipa Red Bulla po nieudanych epizodach z Pierre Gasly'm oraz Alexandrem Albonem zdecydowała się w tym roku postawić na Meksykanina. 31-latek jest pierwszym kierowcą od czasów Marka Webbera spoza juniorskiego programu i realizuje postawione przed nim cele, wspierając Verstappena w walce o mistrzowski tytuł.

Dotychczasowy dorobek Pereza w barwach stajni z Milton Keynes to wygrana w Azerbejdżanie oraz dwie wizyty na podium we Francji i Turcji. Z kolei jego najwyższą pozycją startową jest druga z Grand Prix Emilii-Romanii.

Niełatwo jest partnerować Maksowi, ponieważ tworzy jedność ze swoim samochodem. Zapewnia wyniki na najwyższym poziomie - powiedział Sergio Perez. Nie jest tajemnicą, że każdego dnia należy prezentować mocną sferę mentalną i to jest mój atut. Staram się to wykorzystywać maksymalnie, by uzyskiwać jak najlepsze wyniki w niedzielę.

Mamy bardzo wyjątkowy bolid, który nie jest łatwy w prowadzeniu. RB16B jest czymś innym w porównaniu do tego, do czego przywykłem. Niektóre samochody są prostsze w adaptacji, a inni kierowcy potrafią dużo łatwiej przejść proces przesiadki. Ja miałem z tym duże trudności, ale ostatecznie nie było dramatu. To dobry i konkurencyjny pakiet, a Max pokazuje do czego jest on zdolny. To jeden z najlepszych, jeżeli nie najlepszy bolid.

31-latek odnosząc się do sytuacji w mistrzostwach, przyznał, że Verstappen zdecydowanie jest kierowcą sezonu. Wydaje mi się, że popełnił najmniej błędów spośród wszystkich kierowców w stawce. Prezentuje się na najwyższym poziomie. Pozostała przed nami jeszcze spora część sezonu. Póki co jestem pozytywnie zaskoczony z jego bezbłędnej rywalizacji. Zastanawiając się nad jego słabymi stronami nie jestem w stanie ich wskazać. Nie dostrzegam nic oczywistego.