RaceFans: Aramco może zostać tytularnym sponsorem Mercedesa

Aktualny partner zespołu - Petronas, w ostatnim czasie wycofał zaangażowanie z MotoGP.
17.10.2118:57
Mateusz Szymkiewicz
1100wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dieter Rencken z RaceFans.net informuje, że koncern Aramco może zostać nowym tytularnym sponsorem Mercedesa.

Od 2010 roku funkcję tytularnego partnera zespołu pełni Petronas, który zapewnia również dostawy olejów silnikowych oraz paliwa. Wcześniej w latach 1996-2009 malezyjski koncern petrochemiczny wspierał Saubera.

Według Dietera Renckena, przedsiębiorstwo może wycofać swoje zaangażowanie z Formuły 1 po ćwierć wieku obecności. Jego miejsce na samochodach Mercedesa miałoby przejąć Aramco, będące sponsorem generalnym serii od 2020 roku. Starania saudyjskiego giganta doprowadziły już do organizacji ulicznego wyścigu w Dżudda, którego pierwsza edycja planowana jest na 5 grudnia.

Jak udało mi się usłyszeć z solidnych źródeł, Mercedes może przejść z Petronasu na Aramco - podaje dziennikarz związany z RaceFans.net.

Informacje te są o tyle wiarygodne, ponieważ w ostatnich tygodniach Petronas zapowiedział odejście z MotoGP. Motocyklowe Mistrzostwa Świata były sztandarową serią dla Petronasu, gdzie wspierał Sepang Racing Team, a także prowadził własne ekipy w Moto2 oraz Moto3.

Z kolei udziałowcem zespołu Mercedesa jest Ineos, który w połowie 2019 roku podjął współpracę z Aramco i zadeklarował inwestycje w Arabii Saudyjskiej na poziomie dwóch miliardów dolarów.