Verstappen złoży zeznania sędziom GP Sao Paulo

Lider mistrzostw świata jest podejrzewany o złamanie zasad parku zamkniętego.
13.11.2109:19
Nataniel Piórkowski
4277wyświetlenia


Max Verstappen został wezwany do złożenia wyjaśnień sędziom Grand Prix Sao Paulo w sprawie domniemanego złamania zasad parku zamkniętego.

Decyzja ta została wydana niedługo po tym, jak sędziowie postanowili opóźnić do sobotniego poranka analizowanie przypadku złamania przez Mercedesa przepisów technicznych w odniesieniu do DRS.

Sędziowie oczekują na dodatkowe dowody, które mogą zapewnić zeznania Verstappena.

Po zakończeniu piątkowych kwalifikacji w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie wideo, na którym widać, jak Holender najpierw przygląda się i dotyka tylne skrzydło swojego Red Bulla a następie powtarza tę czynność wobec stojącej obok konstrukcji Hamiltona.

Posiedzenie sędziów z udziałem Verstappena i przedstawiciela teamu z Milton Keynes ma rozpocząć się w sobotę o godzinie 9:30 czasu lokalnego (13:30 w Polsce). W komunikacie FIA możemy przeczytać, że dochodzenie dotyczy domniemanego złamania artykułu 2.5.1. Międzynarodowego Kodeksu Sportowego.

W artykule tym zaznaczono: Wewnątrz parku zamkniętego mogą znajdować się tylko uprawnione osoby. Żadna operacja, sprawdzanie, poprawki lub naprawy nie są dozwolone o ile nie została na to wydana zgoda przez uprawnione osoby lub jest to zgodne z obowiązującymi przepisami.