Raikkonen wyruszy do GP Sao Paulo z alei serwisowej

W bolidzie #7 wymieniono tylne skrzydło i zmodyfikowano ustawienia zawieszenia.
14.11.2115:51
Nataniel Piórkowski
422wyświetlenia


Kimi Raikkonen wystartuje do wyścigu o Grand Prix Sao Paulo z alei serwisowej, po tym jak mechanicy Alfy Romeo dokonali wymiany tylnego skrzydła w jego bolidzie.

W chwili gdy kierowcy wyjechali na tor podczas piątkowych kwalifikacji, zaczęły obowiązywać reguły parku zamkniętego. Dopuszczają one jedynie korektę kąta nachylenia przedniego skrzydła oraz kilka innych pomniejszych korekt.

Po zakończeniu sprintu ekipa z Hinwil zadecydowała o wymianie tylnego skrzydła w bolidzie Raikkonena na egzemplarz w innej specyfikacji. Dodatkowo w konstrukcji C41 wprowadzone zostały także modyfikacje ustawień zawieszenia.

W efekcie mistrz świata z 2007 roku będzie musiał wyruszyć do wyścigu na Interlagos nie z osiemnastego pola startowego, na którym ukończył sprint, ale alei serwisowej.

W raporcie delegata technicznego FIA na temat wymiany tylnego skrzydła można przeczytać: Element bolidu został wymieniony za zgodą delegata technicznego na pisemną prośbę zainteresowanego zespołu, zgodnie z artykułem 34.2 regulaminu sportowego F1.

Ponieważ powyższa część różni się od tej pierwotnie używanej a dodatkowo w bolidzie wprowadzano zmiany w konfiguracji zawieszenia (za zgodą delegata technicznego FIA po pisemnym wniosku zespołu) bolid #7 powinien zostać objęty wymogiem rozpoczęcia wyścigu z alei serwisowej na podstawie artykułu 34.8 regulaminu sportowego F1.