Mercedes: Bottas nigdy wcześniej nie był tak zrelaksowany

Andy Shovlin przyznaje, że Fin zmienił swoje podejście po podpisaniu umowy z Alfą Romeo.
20.11.2111:45
Nataniel Piórkowski
675wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mercedes nigdy wcześniej nie widział Valtteriego Bottasa tak zrelaksowanego, jak ma to miejsce obecnie - zdradził dyrektor zespołu do spraw inżynierii na torze, Andy Shovlin.

Na początku września Fin ogłosił podpisanie wieloletniego kontraktu z Alfą Romeo, której barw będzie bronił od sezonu 2022. Jego miejsce w Mercedesie zajmie George Russell.

Od tego momentu Bottas zaczął prezentować znacznie wyższą i stabilniejszą formę - odniósł zwycięstwo w Turcji, zdobył trzy pole position i wygrał dwa sprinty na Monzy i Interlagos.

Zapytany o to, czy w ostatnim czasie Mercedes dostrzegł zmianę w podejściu Bottasa, Shovlin przyznał, że nigdy nie widział Fina tak zrelaksowanego, jak ma to miejsce teraz.

Valtteri zawsze był bardzo szybki. Myślę, że jest tak jak mówi - wie, jaka jest jego przyszłość a dysponowanie długoterminową umową na pewno jest dla niego bardzo istotną sprawą. Valtteri robi to, co uwielbia a bolid pracuje jak należy. Świetnie się dzięki temu bawi i nigdy nie widzieliśmy go tak zrelaksowanego, jak teraz. Wykonuje dla nas doskonałą robotę, więc jesteśmy z tego bardzo zadowoleni.

Podczas gdy Hamilton sugerował, że w piątek stracił szybkie tempo, Bottas zakończył wieczorne zajęcia na szczycie klasyfikacji. Zdaniem Shovlina wicelider mistrzostw świata poczuje się pewniej za sterami swego bolidu podczas sobotniego treningu.

Valtteri miał bardzo mocne tempo zarówno na pojedynczym okrążeniu jak i długich przejazdach. Jeśli nasz bolid spisuje się dobrze, to sprawimy, że Lewis także to odczuje. Z naszej perspektywy był to naprawdę zachęcający piątek.

To dla nas nowy tor. Wykonujemy dużo symulacji a później opracowujemy na ich podstawie ustawienia bolidu. Pytaniem pozostaje, czy symulacja odpowiada temu, co rzeczywiście widzimy na torze. Ale tutaj nasz bolid spisuje się dobrze. Szczerze mówiąc jesteśmy blisko tego, czego się spodziewaliśmy. Za Valtterim naprawdę mocny dzień. Generalnie jesteśmy całkiem zadowoleni.