Steiner: To była najbardziej wymagająca seria wyścigów w historii

Szef Haasa przyznał, że transport z Brazylii do Kataru był sporym wyzwaniem.
26.11.2116:01
Maciej Wróbel
1167wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem szefa Haasa, Gunthera Steinera, seria wyścigów mająca miejsce w ostatnich miesiącach była najbardziej wymagającym okresem w historii Formuły 1.

W ciągu poprzednich trzech tygodni po raz kolejny kierowcy i zespoły musieli zmierzyć się z potrójnym weekendem wyścigowym. 7 i 14 listopada miały miejsce odpowiednio Grand Prix Meksyku i Brazylii, natomiast już tydzień po wyścigu w Sao Paulo Formuła 1 przeniosła się na tor Losail w Katarze.

Gunther Steiner, który w przeszłości już zwracał uwagę na wymagający dla pracowników zespołów kalendarz zmagań, nie ukrywa, iż ostatni potrójny weekend był sporym wyzwaniem logistycznym. Mieliśmy opóźnienia z frachtem z Meksyku do Brazylii, przez który trochę się denerwowaliśmy, ale ostatecznie wszystko udało się dopiąć - powiedział Włoch.

Taka już jest Formuła 1 - łatwo narzekamy i popadamy w panikę, ale koniec końców wszystko dobrze się kończy. Nigdy jednak nie było tak trudno, szczególnie, że lot z Brazylii do Kataru był bardzo długi.

Nasi ludzie musieli zdemontować cały garaż i rozebrać samochody w Interlagos w niedzielę wieczorem, by potem lecieć szesnaście godzin na Bliski Wschód. Chodzi tu nie tylko o odległość, ale również i o różnicę czasu.

Było to wykańczające dla wszystkich, ale sądzę, że fani doceniają to, ile wyścigów udało nam się rozegrać w tym roku. Formuła 1 wykonała dobrą robotę w tym zakresie, ale muszę przyznać, że w ostatnich kilku tygodniach dotarliśmy do granic naszych możliwości.

To był prawdododobnie najbardziej jak dotąd wymagający potrójny weekend - skwitował Steiner.