Vasseur: Sponsorzy dobijają się do Alfy po zatrudnieniu Zhou

Francuz przyznał, że pracując w F1 nie spotkał się jeszcze z takim zainteresowaniem.
30.11.2115:08
Mateusz Szymkiewicz
1485wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Alfy Romeo - Frederic Vasseur, ujawnił, że sponsorzy dobijają się do jego zespołu po zakontraktowaniu Guanyu Zhou.

Stajnia z Hinwil przed kilkoma tygodniami potwierdziła 22-latka jako kierowcę w sezonie 2022. Podczas Grand Prix Bahrajnu będzie to pierwszy Chińczyk w historii Formuły 1.

Zrozumiałe, że Zhou dołączając do Alfy Romeo zadeklarował wsparcie swoich sponsorów, natomiast teraz do ekipy zgłaszają się pozostałe firmy, chcące wkroczyć na rynek chiński.

Nie podam wam konkretnych liczb. Nie próbujcie tego wyciągnąć ode mnie - odpowiedział Frederic Vasseur na pytanie, jak duże wsparcie otrzyma Alfa od sponsorów Zhou. Jasne jest jednak, że otrzymamy pewną pomoc. Nie mówię jednak o tym, co Zhou wniesie ze sobą. Jest duże zainteresowanie wokół niego. Dla całej naszej firmy jest to duża szansa. W ostatnich tygodniach zadzwoniło więcej sponsorów niż przez 25 lat.

Nawet dla naszych aktualnych partnerów to duża możliwość. Jest pewne zdziwienie jak zamierzamy zbudować nasz budżet, ale przed nami jest świetna szansa, nawet dla pozostałych zespołów i całej Formuły 1. Jeśli chodzi o moje zdanie, to spodziewam się sukcesu, jeżeli Zhou sprawdzi się na torze. Wystarczy spojrzeć na jego występy w Formule 2. Mam przekonanie, że to samo pokaże w F1.