Aston Martin ogłosił odejście Otmara Szafnauera

Amerykanin jest łączony z objęciem funkcji szefa zespołu Alpine.
05.01.2212:09
Nataniel Piórkowski
2012wyświetlenia


Aston Martin przekazał informację o ustąpieniu Otmara Szafnauera z funkcji dyrektora generalnego i szefa zespołu.

Szafnauer jest od dłuższego czasu łączony ze zmianą barw i objęciem stanowiska szefa teamu Alpine.

W środę Aston Martin opublikował krótkie oświadczenie prasowe, w którym potwierdził odejście Amerykanina, dodając, że do czasu powołania jego następcy stajnia będzie zarządzana przez zespół kierowniczy.

Chcielibyśmy podziękować za służbę na rzecz zespołu na przestrzeni ostatnich 12 lat i życzymy Otmarowi powodzenia, ponieważ nie mamy żadnych wątpliwości, iż zdecyduje się on na podjęcie nowych wyzwań.

Szczęśliwie jesteśmy kierowani i zarządzani przez silną grupę osób, dzięki czemu możemy poświęcić nieco czasu na dokładne przeanalizowanie dostępnych opcji, przed ogłoszeniem nowej struktury zarządzającej zespołem. Team koncentruje się obecnie na przygotowaniu możliwie jak najbardziej konkurencyjnej konstrukcji na sezon 2022.

Szafnauer rozpoczął karierę w Formule 1 w 1999 roku, jako dyrektor do spraw operacji w teamie BAR. Wcześniej pracował w amerykańskiej dywizji wyścigowej Forda.

Przed dołączeniem do ekipy z Silverstone, która rywalizowała w serii Grand Prix jako Force India, Racing Point i w końcu Aston Martin, Szafnauer był także związany z Jaguarem i Hondą.

W ubiegłym roku ekipa Lawrence'a Strolla przeprowadziła akcję wzmocnień kadrowych. W jej efekcie do zespołu dołączył były szef teamu McLarena - Martin Whitmarsh, który we wrześniu objął pieczę nad działem Aston Martin Performance Technologies.