Domenicali: Przed Grupą Volkswagena jest kluczowy miesiąc

Marki Audi oraz Porsche są łączone wejściem do F1 od sezonu 2026.
04.01.2211:49
Mateusz Szymkiewicz
1342wyświetlenia
Embed from Getty Images

Stefano Domenicali uważa, że przed Grupą Volkswagen jest kluczowy miesiąc w kontekście decyzji o dołączeniu do stawki Formuły 1.

Marki niemieckiego giganta - Audi oraz Porsche, są łączone z wejściem do sportu od sezonu 2026 przy okazji debiutu nowych jednostek napędowych. Koncern z Ingolstadt ma rozważać utworzenie fabrycznej stajni, natomiast Porsche ma prowadzić dyskusje z zespołami należącymi do Red Bulla.

Uważam, że przed nami bardzo ważny miesiąc w kontekście decyzji Grupy Volkswagen - powiedział Stefano Domenicali, dyrektor generalny Formuły 1. Ich dołączenie byłoby wspaniałe, ale nie mogę przemawiać w imieniu Volkswagena. Byłem częścią tej wspaniałej grupy przez kilka lat [jako prezes Lamborghini] i wiem jak ciężko pracują w kontekście przyszłości.

Włoch przyznał, że Grupa Volkswagen jest szczególnie zainteresowana ekologicznym kierunkiem obranym przez Formułę 1. Planujemy korzystanie z alternatywnych paliw w kolejnej generacji hybrydowych jednostek, które będą charakteryzowały się większym procentem mocy z silnika elektrycznego. To da im drugą ścieżkę rozwoju obok elektromobilności. To dotyczy nie tylko Grupy Volkswagen, ale każdego producenta. Mam nadzieję, że już wkrótce podejmą decyzję. Świetnie było ich mieć na etapie rozwoju nowych przepisów. Teraz jest ich kolej, by wykonać ostateczny krok.