Haas zaskoczy fanów wczesną prezentacją VF-22?

Steiner sugeruje taką możliwość i opowiada o przygotowaniach do nowego sezonu.
01.02.2217:18
Nataniel Piórkowski
1019wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Haasa - Guenther Steiner, zasugerował, że jego zespół może okazać się pierwszym, który przedstawi tegoroczny bolid Formuły 1.

Do tej pory szczegółów prezentacji nie ujawniły cztery teamy - oprócz Haasa są to Alfa Romeo, Red Bull oraz Williams. Steiner zdradził jednak: Zaprezentujemy bolid na początku lutego. Możliwe, że będziemy pierwszym zespołem, który to zrobi.

Amerykanin nie chciał komentować plotek w sprawie malowania konstrukcji. W ubiegłym sezonie dominującymi barwami VF-21 były biel oraz kolory rosyjskiej flagi. Miało to związek z zakontraktowaniem Nikity Mazepina oraz sponsorowaniem stajni przez firmę Uralkali, kierowaną przez ojca kierowcy - Dmitrija.

Nie będę nic mówił. W przeciwnym wypadku popsułbym efekt niespodzianki - uciął temat Steiner.

Szef stajni z Kannapolis wypowiedział się także na temat nadziei związanych z tempem nowego bolidu. W ubiegłym roku Haas nie zdobył ani jednego punktu. W sezonie 2020 zgarnął jedynie trzy.

Moim życzeniem byłby powrót do środka stawki. Tak aby nasi chłopcy mogli walczyć i byśmy mogli przekonać się, jaki jest ich prawdziwy potencjał. Póki co nie wiemy tak naprawdę, jak wypadają na tle pozostałych kierowców.

Mam wielką nadzieję, że wrócimy na poziom z 2019 roku (28 punktów), że znów będziemy iść naprzód. Gdy pojawiają się szanse to w ślad za nimi idą możliwości. Naturalnie jednak są też ryzyka - zawsze możesz rozwijać się w niewłaściwym kierunku.

Steiner dodał, że Haas nie doświadcza żadnych problemów z przygotowaniem na czas pierwszej konstrukcji VF-22 na shakedown w Barcelonie.

Nadwozie jest gotowe. Tuż przed Bożym Narodzeniem podeszliśmy do testów zderzeniowych i zaliczyliśmy je za pierwszym razem. Chłopaki wykonali kawał dobrej roboty. Teraz pracujemy nad złożeniem całego bolidu i zainstalowaniem jednostki napędowej. Właściwie dopiero zaczynamy. Za dwa tygodnie wszystko musi być już gotowe.