Horner ma nadzieję na pozostanie Hamiltona w F1

Siedmiokrotny mistrz świata unika oficjalnych wystąpień od GP Abu Zabi 2021.
01.02.2217:44
Nataniel Piórkowski
1557wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Red Bull Racing - Christian Horner, ma nadzieję, że Lewis Hamilton nie zdecyduje się na przedwczesne zakończenie kariery w Formule 1.

Obecna umowa Hamiltona z Mercedesem obowiązuje do końca 2023 roku. Po kontrowersyjnym finale sezonu w Abu Zabi, gdzie Brytyjczyk przegrał walkę o ósmy tytuł z Maxem Verstappenem, kierowca odciął się od mediów społecznościowych i nie udzielił dziennikarzom ani jednego wywiadu.

Toto Wolff z Mercedesa przyznał w grudniu, iż Hamilton jest rozczarowany wydarzeniami, przez które został ograbiony z rekordowej, ósmej korony mistrza świata.

Cisza ze strony 37-latka napędza spekulacje na temat jego przyszłości w Formule 1. Horner ma jednak nadzieję, że zawodnik Mercedesa nie zrezygnuje z dalszych startów w serii Grand Prix.

Oczywiście mam nadzieję, że Lewis będzie w tegorocznej stawce. Wciąż ściga się na niesamowicie wysokim poziomie. Dwaj kierowcy - Lewis i Max - byli przed rokiem we własnej lidze. Ale koniec końców to jego wybór, to jego kariera i jego decyzja. Jestem pewien, że postanowi zrobić to, co jest dla niego najlepsze, to czego sam chce. To już nie nasza sprawa - stwierdził w rozmowie z indyjską telewizją WION.