Grosjean: Andretti ma lepszą infrastrukturę niż niektóre zespoły F1

Francuz popiera starania 59-latka o miejsce w stawce na sezon 2024.
23.02.2214:31
Mateusz Szymkiewicz
1291wyświetlenia
Embed from Getty Images

Romain Grosjean uważa, że Andretti Autosport posiada o wiele lepszą infrastrukturę niż część zespołów obecnie konkurujących w Formule 1.

Amerykańska stajnia złożyła aplikację o miejsce w stawce na sezon 2024, wcześnie próbując przejąć Sauber Motorsport. Mimo to FIA deklaruje, że aktualnie nie jest prowadzony nabór, natomiast szef Mercedesa - Toto Wolff, jest przeciwny rozszerzaniu stawki F1 do jedenastu zespołów.

Zdaniem Romaina Grosjeana, który będzie reprezentował Andrettiego w IndyCar, Formuła 1 popełni błąd blokując starania amerykańskiej ekipy. Od pierwszego momentu, w którym odwiedziłem Andretti Autosport byłem pod wrażeniem całego zespołu. Począwszy od fabryki po całą resztę. Ich infrstruktura jest lepsza niż w niektórych zespołach Formuły 1. Wiem, że Michael [Andretti] podjął próbę z Sauberem, ale nie znam szczegółów.

Były reprezentant Renault, Lotusa i Haasa zapytany, czy wejście Andrettiego do F1 przybliżyłoby go do powrotu do serii, odpowiedział: Aktualnie koncentruję się na IndyCar. Naprawdę czerpię wielką frajdę ze startów w tych mistrzostwach. Miałem niesamowitą karierę w Formule 1. Nigdy nie myślałem, że spędzę tam dziesięć lat i dziesięciokrotnie stanę na podium. W tej chwili jednak F1 jest już za mną. Skupiam się na Indy. Być może za kilka lat coś się zmieni, ale obecnie czuję się wspaniale w Stanach. To dosyć zabawne, że mimo zmiany kontynentu i języka jest mi tutaj aż tak dobrze.