Bottas: Po cichu marzę o zdobyciu podium z Alfą Romeo

Fin przyznał, że jego celem na sezon 2022 są regularne zdobycze punktowe.
23.02.2214:17
Mateusz Szymkiewicz
647wyświetlenia


Valtteri Bottas przyznał, że po cichu marzy o zdobyciu miejsca na podium w sezonie 2022 z Alfą Romeo.

Fin po pięciu latach opuścił Mercedesa, z którym dziesięciokrotnie wygrywał i ponad połowę wyścigów ukończył w pierwszej trójce. Nowym miejscem startów kierowcy będzie Alfa Romeo, która poprzednie mistrzostwa zakończyła na przedostatnim miejscu z dorobkiem zaledwie trzynastu punktów.

Mimo to ekipa ma nadzieję, że rewolucja techniczna umożliwi jej skrócenie dystansu do środka stawki oraz czołówki. Bottas odnosząc się do swoich celów na sezon 2022, przyznał, że chce regularnie finiszować w pierwszej dziesiątce.

Wciąż nie poddałem się i pewnego dnia chcę zostać mistrzem świata. To na zawsze pozostanie moim marzeniem - powiedział Valtteri Bottas. Póki co chcę wykonać spory krok naprzód z zespołem. Czuję, że regularnie finisze w punktach będą sporym osiągnięciem i po cichu marzę nawet o podium z Alfą Romeo.

Zapowiada się ekscytująco, ponieważ nowe regulacje są bardzo restrykcyjne odnośnie tego jak możesz interpretować konkretne obszary. Jeśli chodzi o aerodynamikę oraz mechanikę, to nie ma szans na zbyt wielką różnicę między zespołami. Mam nadzieję, że cała stawka się do siebie zbliży. Zobaczymy wielu różnych kierowców na podium, zupełnie inny układ pierwszej dziesiątki oraz mniejsze stajnie wykorzystujące swoje szanse. Cały sezon zapowiada się nieźle. Dobrze będzie go oglądać, a jeszcze lepiej będzie w nim uczestniczyć za kierownicą.