Verstappen zadowolony z pierwszego dnia testów

Holender podkreśla, że Red Bullowi bardzo zależy na wysokich przebiegach.
23.02.2219:41
Nataniel Piórkowski
1057wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen chwali pierwszy dzień zimowych testów w wykonaniu Red Bulla.

Verstappen przystępuje do sezonu 2022 jako obrońca mistrzowskiego tytułu. Chociaż Holender zakończył dzień jazd z dziewiątym czasem w tabeli, to był najbardziej pracowitym kierowcą środy ze 147 pokonanymi okrążeniami. Dla porównania kierowcy Ferrari zdołali przez cały dzień przejechać łącznie 153 kółka.

Bolid jest kompletnie nowy. Myślę, że wygląda dobrze, ale oczywiście najważniejsze jest to, aby był szybki. Mam nadzieję, że tak właśnie będzie. Dzisiaj zależało nam na przejechaniu dużej liczby okrążeń, oswojeniu się z konstrukcją i zyskaniu pojęcia, jak w ogóle się ona zachowuje - wyjaśniał Verstappen, który do najszybszego Norrisa stracił 2,7s.

Wszystko przebiegło w porządku, więc możemy mówić o udanym starcie. Dzisiaj wieczorem zobaczymy, czy możemy się już czegoś nauczyć. Postaramy się wykorzystać te wnioski przed jutrzejszą sesją, podczas której w bolidzie będzie pracował Checo.

Verstappen był jedynym zawodnikiem, który popełnił znaczący błąd w trakcie przejazdów, wypadając w żwirową pułapkę. Szczęśliwie dla Holendra i Red Bulla incydent ten nie doprowadził do żadnych uszkodzeń.

Oczywiście, tu i ówdzie jedziesz trochę zbyt szeroko albo blokujesz koła. Dowiadujesz się także, jaki jest balans bolidu a także krok po kroku poznajesz, gdzie są jego granice. Ale najważniejszą kwestią jest to, aby dużo jeździć i pozwalać różnym częściom na zbieranie kilometrów.