Alpine: Piastri ma zgodę na ewentualne zastąpienie Ricciardo

Kierowca z Perth przebywa obecnie na kwarantannie po zakażeniu Covid-19.
12.03.2218:01
Nataniel Piórkowski
1840wyświetlenia
Embed from Getty Images

McLaren będzie mógł skorzystać z usług Oscara Piastriego, jeśli Daniel Ricciardo nie byłby w stanie wystartować w Grand Prix Bahrajnu.

Ricciardo nie wziął udziału w testach F1 w Bahrajnie, zgłaszając początkowo złe samopoczucie. W piątek okazało się, że zawodnik z Perth został zakażony koronawirusem.

McLaren dysponuje umową z Mercedesem w sprawie wspólnych kierowców rezerwowych. W tym sezonie są nimi Stoffel Vandoorne oraz Nyck de Vries. Belg nie będzie jednak obecny w przyszły weekend w Bahrajnie ze względu na start w wyścigu WEC w Stanach Zjednoczonych.

Piastri jest aktualnym mistrzem F2 i w tym roku pełni obowiązki rezerwowego kierowcy Alpine. Francuski zespół postanowił, że w przypadku prośby McLarena pozwoli Australijczykowi na zastąpienie Ricciardo na czas GP Bahrajnu.

W komunikacie francuskiego teamu czytamy: W duchu oferowania maksymalnych możliwości wyścigowych naszemu młodemu talentowi, postanowiliśmy, że McLaren F1 może skorzystać z rezerwowego kierowcy Alpine F1 - Oscara Piastriego, w przypadku, gdyby jeden z ich kierowców był niezdolny do udziału w rywalizacji.

Oscar pozostaje w zakontraktowany przez Alpine a nasz zespół zachowuje pierwszeństwo w skorzystaniu z jego usług.

Szef Alpine - Otmar Szafnauer, podkreślił, że życzy Ricciardo szybkiego powrotu do zdrowia.

Tłumacząc decyzję w sprawie Piastriego, Amerykanin stwierdził: Byłoby wspaniale, gdyby Oscar mógł pojechać w kilku wyścigach F1, bo mógłby dzięki temu zdobyć cenne doświadczenie. To nasz odważny gest w kierunku zespołu, z którym - mam wielką nadzieję - będziemy w tym roku prowadzić zaciętą rywalizację. Ustaliliśmy z McLarenem, że Oscar jest rezerwą, jeśli będą go potrzebować.

McLaren jest przekonany, że Ricciardo będzie mógł wziąć udział w pierwszym wyścigowym weekendzie sezonu. Zgodnie z prawem obowiązującym w Bahrajnie okres kwarantanny Australijczyka powinien zakończyć się w przyszły czwartek.