Verstappen: Stać nas na jeszcze więcej

Holender chwali poprawki Red Bulla i pozytywnie ocenia postępy dokonane w Bahrajnie.
12.03.2218:19
Nataniel Piórkowski
1531wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen wyraźnie zakomunikował, że Red Bull nie zaprezentował jeszcze pełnych możliwości bolidu RB18.

W sobotę na torze zadebiutowała zmodyfikowana konstrukcja teamu z Milton Keynes, który wprowadził widoczne zmiany w obszarze sekcji bocznych oraz podłogi.

Finałowy dzień testów przebiegał pod dyktando duetu RBR - o poranku najlepszy czas osiągnął Sergio Perez a po południu na szczycie tabeli zajęcia zakończył Verstappen.

Holender ustanowił rezultat 1:31,720s, korzystając z opon C5. Drugi Carlos Sainz, który swój osobisty rekord osiągnął na ogumieniu C4, stracił do lidera siedem dziesiątych sekundy.

Nie mogłem narzekać na bolid, także pod względem balansu. To bardzo ważne. Kolejna pozytywna wiadomość jest taka, że udało nam się zrealizować założony program. Nowe części zamontowane dzisiaj w bolidzie pracowały tak, jak się tego spodziewaliśmy. Wiele nauczyliśmy się na temat bolidu i poprawiliśmy jego tempo. Dokładnie takie były nasze cele na te trzy dni.

Pośród wielu niewiadomych towarzyszących testom Verstappen wyraźnie zakomunikował, że Red Bull może jeszcze poprawić swoją dyspozycję. Z każdym kolejnym przejazdem masz lepsze tempo. To naturalny progres, który obserwujemy przez cały dzień - także dlatego, że testujemy różne opony z myślą o przyszłotygodniowym Grand Prix. Nikt jeszcze nie pokazał wszystkiego, co ma w zanadrzu. My także.

Mówiąc o zbliżającym się sezonie, urzędujący mistrz świata tłumaczył: Myślę, że w trakcie tej kampanii niekoniecznie będzie liczyło się to, jak wypadniesz w pierwszych trzech wyścigach. Ważniejsze będzie twoje tempo rozwoju. Wszystko jest nowe. Wciąż mamy sporo do nauczenia się o bolidzie. Musimy więc podkręcać tempo i dokonywać stałych postępów.