Marko: Tylko Norris ściga się na poziomie Maksa i Charlesa

Sam kierowca McLarena sądzi natomiast, że jego ekipa jest obecnie trzecią siłą w stawce.
02.05.2214:38
Maciej Wróbel
2901wyświetlenia
Embed from Getty Images

Według Helmuta Marko, Lando Norris jest obecnie jedynym kierowcą w F1 ścigającym się w tej samej lidze, co Max Verstappen i Charles Leclerc.

22-latek, podobnie jak cały zespół McLarena, zanotował bardzo nieudane otwarcie sezonu w Bahrajnie. Później jednak stajnia z Woking zdołała odrobić straty, a Norris regularnie włącza się do walki o solidne zdobycze punktowe. Na Imoli zawodnik z Bristolu sięgnął po pierwsze podium w tym sezonie, mijając linię mety na trzecim miejscu.

Konsultant Red Bulla, dr Helmut Marko, uważa, że Norris jest jedynym zawodnikiem, który prezentuje poziom zbliżony do prowadzących w tabeli Leclerca i Verstappena. Jedynym zawodnikiem, jakiego dostrzegam jeszcze w ich lidze jest Lando Norris. Nie dysponuje on jednak w tej chwili najlepszym materiałem - stwierdził Austriak, cytowany przez Auto Motor und Sport.

Sam Norris nie kryje z kolei zadowolenia z rosnącej formy McLarena i uważa swój zespół za trzecią siłę w stawce. Od Bahrajnu zaczęliśmy dużo lepiej rozumieć samochód, pracowaliśmy nad słabościami i wprowadziliśmy pewne usprawnienia. Dostrzegam mnóstwo pozytywów i myślę, że jesteśmy teraz trzecią siłą - powiedział Norris w rozmowie ze Speed Week.