AMuS: Aston Martin szykuje "wersję B" AMR22 na GP Hiszpanii

Z kolei Ferrari ma odchudzić bolid F1-75 o 2-3 kilogramy.
16.05.2216:28
Mateusz Szymkiewicz
1479wyświetlenia
Embed from Getty Images

Auto Motor und Sport informuje, że Aston Martin przyszykował gruntownie przebudowany model AMR22 na Grand Prix Hiszpanii.

Stajnia z Silverstone ma za sobą trudny start mistrzostw kompletując zaledwie pięć punktów, które plasują ją na dziewiątej pozycji w klasyfikacji konstruktorów. Według informacji z Niemiec, ekipa przywiezie do Barcelony duży pakiet poprawek, który znajdzie się tylko w jednym samochodzie o specyfikacji B.

Aston Martin planuje zmienić połowę samochodu. Wszyscy dostrzegą różnicę, nie będziecie potrzebowali do tego lupy. Mimo to były pewne problemy z dostawą materiałów. Tylko jeden bolid uda się przebudować i zakładam, że skorzysta na tym syn właściciela [Lance Stroll] - podaje Michael Schmidt, korespondent Auto Motor und Sport, twierdząc, iż AMR22 z wyszczuplonym tyłem upodobni się do tegorocznego Ferrari.

Stajnia z Maranello miała z kolei wprowadzić modyfikacje malowania, które pozwolą jej odchudzić model F1-75 o 700 gramów. Według włoskich mediów, w samochodzie pojawią się nowe sekcje boczne, poprawki zawieszenia oraz modyfikacje na karoserii. Całość pozwoli zaoszczędzić 2-3 kilogramy - dodaje niemieckie RTL.