Leclerc stracił turbosprężarkę i MGU-H

Ferrari poinformowało o skali uszkodzeń jednostki napędowej po awarii z Barcelony.
23.05.2222:27
Nataniel Piórkowski
4281wyświetlenia


Ferrari wydało komunikat w sprawie uszkodzeń w jednostce napędowej bolidu Charlesa Leclerca, potwierdzając utratę turbosprężarki oraz generatora energii termicznej.

Kierowca Ferrari kontrolował rywalizację w Grand Prix Hiszpanii aż do dwudziestego siódmego okrążenia, na którym w jego bolidzie doszło do nagłej usterki zespołu napędowego.

Awaria wykluczyła Monakijczyka z dalszej rywalizacji, co skrzętnie wykorzystał Max Verstappen - Holender odniósł zwycięstwo i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Po wyścigu szef Scuderii - Mattia Binotto, zdradził, że w poniedziałek mechanicy w Maranello rozmontują całą jednostkę napędową, aby odkryć co było źródłem problemu.

Wieczorem rzecznik zespołu poinformował, że turbosprężarka oraz MGU-H uległy uszkodzeniom wykluczającym możliwość naprawy. W efekcie Leclerc nie będzie mógł ich użyć w dalszej części kampanii.

Do tej pory 24-latek rozpoczął korzystanie z dwóch turbosprężarek. Zgodnie z regulaminem, w każdym bolidzie mogą zostać bezkarnie zamontowane maksymalnie trzy tego typu komponenty jednostki napędowej w trakcie całego sezonu. Każdy kolejny oznacza nałożenie na kierowcę kary cofnięcia na starcie wyścigu.