Albon: Nie ma jasnych rozwiązań tegorocznych problemów Williamsa

Stajnia z Grove boryka się z niestabilnym balansem aerodynamicznym FW44.
28.06.2208:23
Mateusz Szymkiewicz
847wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alexander Albon uważa, że Williams nie dysponuje oczywistymi rozwiązaniami dla tegorocznych problemów z bolidem FW44.

Stajnia z Grove zamyka tabelę konstruktorów z dorobkiem zaledwie trzech punktów, co w głównej mierze wynika z niekonkurencyjnych osiągów samochodu. Williams boryka się z niestabilnym balansem aerodynamicznym i szykowany pakiet poprawek na tor Silverstone ma częściowo pomóc zażegnać te problemy.

Każdy będzie miał nowe elementy, w ostatnim czasie unikaliśmy ich wprowadzenia, więc jest teraz pewne pole do poprawy - powiedział Alexander Albon, kierowca zespołu. Balans jest największą bolączką naszego samochodu. Nie mamy nawet jasności, czy aktualizacje pozwolą nam wyeliminować źródło problemów.

Większość sprowadza się do zachowania w zakrętach. Mamy nadzieję, że nowe części pozwolą poszerzyć optymalne okno pracy. Do tej pory nie było łatwo. W Kanadzie szybkie wiraże przeplatały się z szykanami i trudno było nam o kompromis. Sytuacja wręcz eskalowała.

Dyrektor wykonawczy Williamsa - Jost Capito, potwierdza, że pakiet na Silverstone może być kluczowy dla dalszego przebiegu sezonu. Widzimy wyniki z CFD, tunelu aerodynamicznego i symulatora. Teraz kwestia tego jak bolid zachowa się na torze. Jeżeli odtworzymy teorię w praktyce, wówczas powinniśmy mieć zagwarantowany krok naprzód - dodał Niemiec.