Herbert: Kariera Strolla w F1 wkrótce może dobiec końca

Zdaniem 58-latka, Aston popełnił błąd nie wykorzystując dostępności na rynku Gasly'ego.
28.06.2208:47
Mateusz Szymkiewicz
1894wyświetlenia
Embed from Getty Images

Johnny Herbert uważa, że wkrótce Lawrence Stroll może podjąć decyzję o zwolnieniu swojego syna Lance'a z zespołu Astona Martina.

Kanadyjczyk wyraźnie zawodzi w tegorocznych mistrzostwach, nie potrafiąc dostosować się do charakterystyki bolidów Formuły 1 najnowszej generacji. Stroll po dziewięciu eliminacjach ma w dorobku zaledwie trzy punkty, podczas gdy jego partner Sebastian Vettel skompletował trzynaście oczek i dominuje w wewnętrznym pojedynku.

Zdaniem byłego zawodnika Formuły 1 - Johnny'ego Herberta, kariera Lance'a Strolla zbliża się do momentu, w którym jego własny ojciec może podjąć decyzję o zwolnieniu z zespołu.

Lance ostatnio miał trudny okres. Czasem dochodzę do wniosku, że jeżeli mu się nie powiedzie w F1, to Lawrence będzie musiał powiedzieć: «Dałem ci szansę, nie udało się, teraz muszę wykonać właściwy ruch dla zespołu». Nadejdzie moment, w którym to się wydarzy. Nie wiem dokładnie kiedy, ale Lance musi zacząć konsekwentnie wykonywać swoją pracę. Na chwilę obecną wygląda to źle - powiedział Brytyjczyk.

Zdaniem trzykrotnego tryumfatora Grand Prix, Lawrence Stroll przegapił moment, w którym mógł zastąpić swojego syna Pierre Gasly'm z AlphaTauri. Francuz pozbawiony szans na powrót do Red Bulla, przed kilkoma dniami zdecydował się pozostać w juniorskiej stajni na sezon 2023.

Musi zrobić to co Daniel, czyli wyrwać się z ich programu. Wydaje mi się, że już teraz powinien był dopytywać jakie są ich zamiary [Astona] i przekazać im: «Tak, jestem gotowy do was dołączyć» - zakończył Herbert.