Ecclestone: Wolff może mieć już dosyć Hamiltona

Brytyjczyk uważa też, że 37-latek pogodził się z przegraną w pojedynku z Russellem.
27.06.2212:12
Mateusz Szymkiewicz
3804wyświetlenia
Embed from Getty Images

Bernie Ecclestone uważa, że Toto Wolff z Mercedesa może już mieć dosyć współpracy z Lewisem Hamiltonem.

Brytyjczyk, który sięgnął po sześć mistrzowskich tytułów ze stajnią z Brackley, w tym roku ma duże problemy za kierownicą W13. Ponadto po dziewięciu rundach kierowca przegrywa zespołowy pojedynek z nowym partnerem - George'em Russellem.

Zdaniem byłego szefa Formuły 1 - Berniego Ecclestone'a, Hamilton przywyknął już do mocniejszej formy 24-latka, a jego postawa zaczyna irytować szefa Mercedesa.

Toto ma już dosyć Lewisa. Chyba już nawet przestał próbować, jak myślicie? Ujmijmy to inaczej, Lewis przestał się przejmować tym, że przegrywa. Przestał się zachowywać jak on. Ma konkurencyjną naturę, ale teraz odnosi porażki ze zbyt dużą łatwością. Poza tym nie wydaje mi się, by aktywnie pomagał Russellowi. Właściwie nie robi nic. Chyba się tym nie przejmuje. Już nie jest gotowy na tak duże poświęcenia jak w przeszłości - uważa 91-latek.

Ecclestone uważa też, że Hamilton zaczyna pogrywać z szefem Mercedesa przed rozmowami kontraktowymi na 2024 rok. Lewis mógł już przedstawić Toto swoją pozycję: «Tyle zarabiam teraz, a jeżeli zdecyduję się odejść to zapłać mi połowę tego co powinienem otrzymać» - zakończył Brytyjczyk.