Honda pozostanie partnerem technologicznym Red Bulla do 2025 roku

Tym samym Red Bull Powertrains otrzyma status nowicjusza od sezonu 2026.
02.08.2213:38
Mateusz Szymkiewicz
821wyświetlenia
Embed from Getty Images

Red Bull potwierdził zawarcie nowej umowy z Hondą, dzięki której japoński producent pozostanie partnerem technologicznym zespołu do końca 2025 roku.

Japoński producent wycofał się z Formuły 1 po sezonie 2021, jednakże dalej produkuje on i obsługuje jednostki wykorzystywane pod szyldem Red Bull Powertrains. Jak ogłoszono, Honda Racing Corporation utrzyma dotychczasowe zaangażowanie do końca 2025 roku, kiedy to wygasną aktualne przepisy o hybrydowych silnikach V6.

Informacja ta jest o tyle kluczowa, gdyż Red Bull Powertrains pozbawione praw intelektualnych do pakietu Hondy, a także zwolnione z jego obsługi, utrzyma status nowicjusza w sezonie 2026, kiedy to najprawdopodobniej dojdzie do współpracy z Porsche.

Partnerstwo Red Bulla z Hondą było pełne nieprawdopodobnych sukcesów i jesteśmy zachwyceni mogąc ogłosić, że będziemy kontynuowali naszą relację do 2025 roku, kiedy to wygasną aktualne przepisy - powiedział Christian Horner, szef Red Bull Racing.

Porozumieliśmy się w sprawie dalszego wspierania Red Bull Powertrains w Formule 1 jako Honda Racing Corporation. Red Bull poprosił nas o przedłużenie dotychczasowej umowy, a jako HRC jesteśmy w stanie zapewnić im nasze zasoby. Ponownie naszym celem jest wykorzystanie szczytu sportów motorowych do rozwoju naszej technologii - dodał Koji Watanabe, prezes Honda Racing Corporation.