Zhou spokojny o swoją posadę w Alfie na sezon 2023

Frederic Vasseur deklaruje, że decyzja w sprawie Chińczyka zapadnie do końca września.
04.09.2209:57
Mateusz Szymkiewicz
276wyświetlenia
Embed from Getty Images

Guanyu Zhou przyznał, że jest spokojny o swoją posadę w Alfie Romeo na sezon 2023.

Chińczyk, który jest jedynym debiutantem w tegorocznej stawce, pozostaje bez umowy na kolejne mistrzostwa. Mimo to zespół jest zadowolony z postawy kierowcy i wszystko wskazuje na to, iż jego dalsze starty dla Alfy pozostają formalnością.

Zhou zapytany na torze Zandvoort o perspektywy na sezon 2023, odpowiedział: Fred oraz wszyscy pozostali w fabryce są zadowoleni z moich osiągów. Początek miałem trudny, ale za każdym razem kiedy wsiadam do samochodu jestem szybszy. Strata na poziomie 0,4 sekundy już mnie nie satysfakcjonuje. Na początku sezonu wynosiła ona nawet 0,8 sekundy. Nie mogę się doczekać dalszej współpracy z zespołem.

Pojawiły się spekulacje, jakoby o 23-latka mógł upomnieć się zespół Alpine, który wspierał jego karierę w juniorskich seriach. Stajnia z Enstone aktualnie pozostaje z wolnym kokpitem, tracąc Fernando Alonso oraz Oscara Piastriego. Mamy własne plany i nie są one w żaden sposób powiązane z Piastrim - dodał Zhou.

Szef Alfy Romeo - Frederic Vasseur, zapytany co Chińczyk musi zrobić, by zabezpieczyć sobie miejsce w Alfie na sezon 2023, stwierdził: Tu nie chodzi o to czego oczekujemy do momentu podpisania umowy. To długi proces. Zhou wykonuje dobrą robotę. U debiutanta samo tempo nie jest istotne. Jest mnóstwo rzeczy do nauczenia w Formule 1, trzeba radzić sobie z presją i przede wszystkim odkrywać ten świat.

Zhou perfekcyjnie sobie z tym poradził i świetnie współpracuje z zespołem. Mimo to jak już mówiłem, decyzja zapadnie do końca września i do tego momentu musimy pozostać spokojni. Jest bardzo zaangażowany i robi dobrą robotę. Ostatecznego wyboru dokonamy już wkrótce.