Sainz oczekuje różnorodnych opcji strategicznych w wyścigu

Hiszpan podkreśla, że tor Zandvoort stanowi duże wyzwanie dla ogumienia.
03.09.2218:50
Nataniel Piórkowski
593wyświetlenia


Carlos Sainz uważa, że degradacja ogumienia będzie decydującym czynnikiem w rywalizacji o zwycięstwo w GP Holandii.

Kierowca Ferrari ukończył czasówkę z trzecim rezultatem, ale do zdobywcy pole position - Maxa Verstappena, stracił tylko jedną dziesiątą sekundy.

Po opuszczeniu kokpitu Sainz nie był w stanie wyjaśnić, skąd wynikała jego strata do Verstappena i Charlesa Leclerca.

To było czyste okrążenie. Nie popełniłem żadnych błędów, ale zabrakło mi tej jednej dziesiątej, aby pokonać Charlesa i Maxa. W każdej sekcji jechałem na absolutnym limicie, maksymalnie wykorzystując powierzchnię toru.

Generalnie czasówka nie była wcale taka prosta. Sądzę jednak, że udało nam się wykonać naprawdę przyzwoitą robotę - dodał Hiszpan.

Sainz uważa, że charakterystyka krętego toru Zandvoort będzie szczególnym wyzwaniem dla ogumienia. W opinii Hiszpana może zaowocować to wieloma opcjami strategicznymi.

Nie ma łatwo - zwłaszcza z cięższymi bolidami. Opony dostają mocno w kość. Podczas każdego okrążenia zmagamy się z przegrzewaniem ogumienia - nawet na dłuższych przejazdach. Degradacja także stoi tu na wysokim poziomie.

Myślę, że jutro czeka nas interesujący dzień. Nawet jeśli wyprzedzanie będzie trudne, to i tak powinno się wiele dziać. Z pewnością pojawi się wiele opcji strategicznych.