Hamilton: Bottas wykonuje wspaniałą pracę w Alfie Romeo

Siedmiokrotny mistrz świata przyznaje, że nadal ma bliskie relacje z dawnym kolegą z teamu.
11.09.2211:48
Nataniel Piórkowski
497wyświetlenia


Zdaniem Lewisa Hamiltona Valtteri Bottas wykonuje wspaniałą pracę w Alfie Romeo.

Hamilton i Bottas zapewnili wspólnie Mercedesowi pięć mistrzostw konstruktorów. Po zakończeniu sezonu 2021 Fin przeszedł do Alfy Romeo, gdzie został liderem ekipy. Z koeli wakat powstały w teamie Srebrnych Strzał zapełnił George Russell.

Bottas rozpoczął obecny sezon na wysokim poziomie, jednak z biegiem czasu notowane przez niego wyniki uległy pogorszeniu. Wpływ na to miało znaczne ograniczenie programu rozwojowego bolidu C42.

Zapytany o to, czy nadal utrzymuje kontakt z Bottasem, Hamilton powiedział: Jeśli mam być szczery, to nadal mamy ze sobą bliskie relacje. Podróżujemy wspólnie na większość wyścigów i sporo ze sobą przebywamy i rozmawiamy.

Bardzo cieszę się z tego, że nasze przyjacielskie relacje nie zostały zerwane. Za nami kilka naprawdę świetnych sezonów. Mamy do siebie olbrzymi szacunek.

Oceniając formę Alfy, siedmiokrotny mistrz świata stwierdził: Byłem bardzo zadowolony widząc, jak dobrze rozpoczęli ten sezon. Zdobyłem mistrzostwo F2 współpracując z Fredem [Vasseurem]. Wiem, że świetnie radzi sobie ze swoją rolą i wykonuje kawał dobrej roboty. Ten projekt ma potencjał.

Patrząc na ich przeszłość, od czasów Saubera, przez BMW, jestem pewien, że udało się im zbudować fantastyczną infrastrukturę. Bardzo ciekawi mnie ich przyszłość. Czy właśnie negocjują coś z Audi? Nie wiem.

Ten rok to mieszanka lepszych i gorszych weekendów, ale Valtteri wykonuje tam wspaniałą pracę. Powiem więcej - obaj kierowcy radzą sobie wyśmienicie, biorąc pod uwagę wyzwania, z jakimi wszyscy mierzymy się w związku z nową generacją bolidów.