Zhou wciąż niepewny pozostania w Alfie Romeo

Chińczyk podkreśla jednak, że zespół pozytywnie ocenia jego pracę w tym sezonie.
22.09.2210:28
Nataniel Piórkowski
998wyświetlenia


Guanyu Zhou wciąż nie może być pewny utrzymania wyścigowego fotela w Alfie Romeo na sezon 2023.

Tegoroczny debiutant przyznaje, że team z Hinwil jest zadowolony z jego występów, ale wciąż nie podjął wiążącej decyzji w sprawie wyboru kolegi Valtteriego Bottasa na czas przyszłorocznej kampanii.

To pierwszy rok w Formule 1, więc zespół analizuje moje występy. Napływające do mnie opinie są całkiem obiecujące a ekipa jest bardzo zadowolona z wykonywanej przeze mnie pracy. Ja także cieszę się z tego, że mogę z nimi pracować.

Roczna umowa Zhou wygasa wraz z końcem bieżącego sezonu. Zapytany o jej przedłużenie, kierowca odrzekł: Nie mam jeszcze żadnych informacji w tej sprawie. Liczę jednak na dobre wieści.

Sugerowano, że do ogłoszenia przedłużenia kontraktu z Zhou może dojść podczas GP Włoch. Dopytywany przez El Mundo Deportivo, dlaczego do tego nie doszło, Chińczyk stwierdził: Cóż, ponieważ nie ma jeszcze w tej sprawie żadnej decyzji.

Mamy plany, jednak rozmowy w sprawie umowy są uzależnione od informacji zwrotnych. Rozmawiamy teraz o przyszłości, wszystko wygląda obiecująco, ale musimy poczekać.

Zhou dodaje, że jego naturalnym celem - podobnie jak wszystkich innych kierowców, którzy awansują do F1 - jest to, aby pewnego dnia wejść do walki o mistrzostwo świata. Taki jest cel naszej pracy.

Przez pierwszy rok celem była nauka i doskonalenie umiejętności. Na pewno jednak nadejdzie chwila, w której będę chciał włączyć się do walki o podium lub coś więcej, niż tylko zdobywanie punktów. Liczę, że pewnego dnia znajdę się w takiej sytuacji. Zanim jednak do tego dojdzie, pragnę jak najlepiej wykorzystać moje debiutanckie lata.