Zhou pozostanie kierowcą Alfy Romeo w 2023 roku

Zgodnie z zapowiedziami jedyny debiutant w aktualnej stawce doczekał się nowej umowy
27.09.2211:55
Mateusz Szymkiewicz
999wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alfa Romeo oficjalnie potwierdziła pozostanie Guanyu Zhou w składzie kierowców na sezon 2023.

Chińczyk jest jedynym debiutantem w tegorocznej stawce. Po szesnastu eliminacjach zajmuje on siedemnastą pozycję w klasyfikacji z dorobkiem sześciu punktów. Dotychczas jego najlepszą pozycją na mecie była ósma w Grand Prix Kanady, natomiast pozostałe dwa punkty zgarnął za dziesiąte miejsca w Bahrajnie i we Włoszech.

Tegoroczna postawa Zhou wielokrotnie była chwalona przez szefostwo Alfy Romeo, która deklarowała gotowość do dalszej współpracy. Jak potwierdzono tuż przed startem weekendu na Marina Bay, 23-latek pozostanie w kolejnym sezonie zespołowym partnerem Valtteriego Bottasa.

Dostanie się do Formuły 1 było spełnieniem marzeń, a odczucia związane z rywalizacją w pierwszym wyścigu pozostaną ze mną na zawsze - powiedział Guanyu Zhou. Zespół okazuje mi nieprawdopodobne wsparcie, zostałem ciepło przywitany już pierwszego dnia i zaadaptowany do tego niesamowicie złożonego motorsportu.

Moje ambicje sięgają jeszcze wyżej. W kolejnym sezonie wspólnie z zespołem chcemy wykonać krok naprzód. Mamy jeszcze mnóstwo nauki, wiele obszarów do rozwinięcia, ale mam przekonanie, iż wszystko się uda. Nie mogę się doczekać następnego rozdziału tej przygody.