Palou i O'Ward pojadą w treningach z McLarenem

Ekipa z Woking w ten sposób wypełni przepis o przejazdach dla młodych kierowców.
14.10.2220:36
Łukasz Godula
696wyświetlenia
Embed from Getty Images
Kierowcy IndyCar Pato O'Ward i Alex Palou wystąpią z McLarenem w treningach w ramach sesji treningowych przewidzianych dla debiutantów.

Palou pojedzie w pierwszym treningu podczas GP USA, zastępując Daniela Ricciardo, podczas gdy O'Ward zastąpi Lando Norrisa w otwierającej sesji GP Abu Zabi. Występy te są kontynuacją programu rozwojowego, który odbył się za sterami MCL35M i wypełnia obowiązkowe przejazdy dwóch młodych kierowców, które określają regulacje sportowe serii.

Andreas Seidl, szef zespołu powiedział: Jesteśmy zadowoleni, że możemy dać szansę Alexowi i Pato, by pojechali z nami w treningach. Po sukcesach Alexa w IndyCar dla zespołu wartościowa będzie jego opinia o samochodzie i pomoże mu rozwijać się jako kierowcy. Alex i Pato zaimponowali nam w ostatnich testach w Barcelonie i Austrii i jesteśmy podekscytowani przed ich występem w MCL36. To dla nich duża szansa, by zaprezentować umiejętności podczas weekendu Grand Prix.

O'Ward, który jest gwiazdą zespołu Arrow McLaren SP powiedział: Nie mogę się doczekać wyjazdu na tor w Abu Zabi. Mocno rozwinąłem się jako kierowca i miałem sporo frajdy z przejazdów testowych z zespołem, więc będzie to dla mnie niesamowite doświadczenie.

Palou, który w 2021 został mistrzem IndyCar, a w przyszłym roku będzie dalej reprezentantem ekipy Chip Ganassi Racing powiedział: Jestem bardzo podekscytowany na myśl o debiucie w weekendzie GP. Świetnie będzie móc jeździć w USA przed swoimi fanami, którzy widzieli mnie w IndyCar.