Magnussen: Nie będę miał problemu z Hulkenbergiem w Haasie

Duńczyk po raz kolejny podkreśla, że nie jest skonfliktowany z 35-latkiem.
07.11.2207:33
Mateusz Szymkiewicz
1075wyświetlenia
Embed from Getty Images

Kevin Magnussen deklaruje, że nie będzie miał problemu z obecnością Nico Hulkenberga w Haasie.

Duńczyk jest jedynym potwierdzonym kierowcą stajni z Kannapolis na sezon 2023. O drugi kokpit mają walczyć aktualny reprezentant Mick Schumacher oraz Nico Hulkenberg, który pozostaje w padoku jako trzeci zawodnik Astona Martina. Według doniesień z padoku toru w Meksyku, to właśnie 35-latek jest faworytem do angażu.

W przeszłości doszło do starcia między Magnussenem a Hulkenbergiem, kiedy to Duńczyk skierował obelgę do rywala w obecności kamer. Incydent z Grand Prix Węgier 2017 został wyjaśniony przez kierowców dopiero przy okazji tegorocznego wyścigu w Bahrajnie, gdy mieli okazję spotkać się po dłuższej przerwie w trakcie parady.

Wydaje mi się, że już wielokrotnie mówiłem, iż nie mam żadnego problemu z Nico - powiedział Kevin Magnussen na Autodromo Hermanos Rodriguez. Mam bardzo duży szacunek do niego jako kierowcy. Nie znam go dobrze jako osoby. Zawsze miałem do niego respekt na torze i nie powinienem mieć z nim problemu. Poza tym nie mam zdania na temat tego, czy powinien znaleźć się w drugim samochodzie. Mick wykonuje dobrą pracę. Miał trochę problemów na początku roku, zaangażował się w kilka incydentów, ale teraz jest dużo szybszy.