Alonso: Celem na kolejny rok z Astonem jest walka o tytuł

Hiszpan żartuje, że już w tym sezonie wykorzystał cały limit pecha.
11.11.2209:23
Mateusz Szymkiewicz
986wyświetlenia
Embed from Getty Images

Fernando Alonso przyznał, że jego celem na sezon 2023 w barwach Astona Martina jest podjęcie walki o mistrzowski tytuł.

Hiszpan po dwóch latach startów dla Alpine zdecydował się na zmianę barw. 41-latek przejmie posadę Sebastiana Vettela, który odejdzie z Formuły 1 po Grand Prix Abu Zabi.

Aktualnie Aston Martin walczy z Alfą Romeo o szóste miejsce w klasyfikacji, poprawiając swoje tempo i wyniki po letniej przerwie. Alonso zapytany jakie będzie miał cele po dołączeniu do stajni z Silverstone, przyznał, że interesuje go tylko obecność w czołówce.

Ten projekt wydaje się być bardziej ambitny od Alpine, więc moim celem jest próba walki o mistrzostwo świata w 2023 i 2024 roku - powiedział Fernando Alonso dla El Mundo Deportivo. Mam stuprocentowe przekonanie. Aston Martin nie jest tutaj, by kończyć mistrzostwa na czwartym, piątym czy szóstym miejscu w klasyfikacji konstruktorów. Są tutaj, by wygrywać tytuły i zamierzamy spróbować w kolejnych dwóch sezonach.

Hiszpan dodał, że po aktualnych mistrzostwach z zawodnym bolidem Alpine jego pech na kolejny rok został już wyczerpany. Wydaje mi się, że po sezonie 2022 będę miał ekstremalnie dużo szczęścia w następnych mistrzostwach - stwierdził żartobliwie dwukrotny mistrz świata.