Steiner: W przyszłym tygodniu chcemy dokonać wyboru kierowcy

Haas chce, aby wskazany zawodnik mógł wziąć udział w testach po GP Abu Zabi.
11.11.2213:21
Nataniel Piórkowski
346wyświetlenia


Haas zamierza podjąć decyzję w sprawie obsady drugiego wyścigowego fotela przed Grand Prix Abu Zabi - zakomunikował Guenther Steiner.

Amerykańska ekipa rozważa, czy przedłużyć kontrakt z Mickiem Schumacherem, który w tym sezonie miał duże problemy z utrzymywaniem poziomu Kevina Magnussena, czy też powierzyć obowiązki etatowego kierowcy Nico Hulkenbergowi.

Steiner wielokrotnie podkreślał, że jego team nie zamierza spieszyć się z decyzją. Teraz przyznaje, że w preferowanym scenariuszu proces wyboru powinien zakończyć się w przyszłym tygodniu.

Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będziemy mogli coś ogłosić. Taki jest mój cel, ale nie zamierzam tutaj składać żadnych obietnic. Chcemy, aby kierowca, którego wybierzemy, mógł wziąć udział w testach w Abu Zabi. To jedyna rzecz, która nas interesuje. Oczywiście spróbujemy podjąć możliwie jak najlepszą decyzję. Czas sprzyja wyborom najlepszych rozwiązań.

Steiner dodał, że decyzja w sprawie drugiego kierowcy musi wpisywać się w ambicje rozwoju zespołu. Myślę, że w przyszłym roku postawimy krok naprzód w rozwoju naszego bolidu. Zrobiliśmy wiele rzeczy, przeprowadziliśmy mnóstwo analiz w sprawie tego, w jaki sposób możemy ulepszyć nasz team.

Nie wszystko sprowadza się do jednego wyścigu, tak jak mówi wiele osób - nawet jeśli tutaj osiągniemy fantastyczny wynik. Po prostu myślimy o średnioterminowej perspektywie. Krótkoterminowa towarzyszyła nam kilka lat temu - zaznaczył szef teamu z Kannapolis.

Najlepszym wynikiem osiągniętym przez Schumachera w sezonie 2022, było szóste miejsce w GP Austrii. W kolejnych ośmiu wyścigach zarówno on jak i Magnussen zakończyli pojedynek z remisem 4:4. Duńczyk był jednak w stanie skutecznie wykorzystać potencjał Haasa z początku sezonu, zdobywając punkty w trzech z czterech pierwszych Grand Prix kampanii.

Steiner przyznaje, że chciał lepiej zrozumieć powody, które stały za zmienną formą Schumachera. Nie ukrywa też, że nie działała ona korzystnie na stajnie. To zawsze wyciska z ciebie energię. Gdy jesteś na dnie, poniedziałki potrafią być bardzo trudne. Później znowu stajesz do walki i ponownie zaliczasz upadek.