Andrea Stella mianowany szefem ekipy McLarena w F1

Włoch pokieruje pracami ekipy z Woking po odejściu Andreasa Seidla.
13.12.2211:59
Nataniel Piórkowski
3684wyświetlenia


Andrea Stella został nowym szefem teamu McLarena po odejściu Andreasa Seidla.

Seidl postanowił przyjąć ofertę zostania dyrektorem generalnym Saubera, który od 2026 roku zostanie fabrycznym zespołem Audi.

Stella trafił do McLarena w 2015 roku, po długim okresie współpracy z Ferrari. Początkowo pełnił funkcję dyrektora do spraw operacji wyścigowych oraz dyrektora do spraw osiągów.

W sezonie 2019 Włoch został mianowany na stanowisko dyrektora wykonawczego do spraw wyścigowych, by teraz, przed nadchodzącą kampanią, objąć pieczę nad pracami całej ekipy.

Jestem zachwycony tym, że Andrea Stella obejmie funkcję szefa zespołu i pokieruje naszym programem technicznym i operacyjnym w Formule 1 - zakomunikował dyrektor generalny McLarena, Zak Brown.

Andrea to bardzo utalentowany, doświadczony i poważany członek naszego zespołu, mający bogate doświadczenie na stanowiskach zarządzających w F1, udokumentowane konkretnymi sukcesami.

Jego awans to doskonały przykład siły, jaka drzemie w naszym zespole. Czuję ekscytację perspektywą bliższej współpracy z Andreą i koncentracją na dokonaniu postępów, które umożliwią nam wygrywanie wyścigów.

Stella dodał: Czuję zaszczyt mogąc objąć rolę szefa zespołu, rozpoczynając tym samym kolejny etap współpracy z McLarenem. Jestem wdzięczny Zakowi i udziałowcom za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Dziękuję także wszystkim moim kolegom i tym, którzy wspierali mnie przez całą moją karierę w F1.

Realistycznie oceniamy ogrom pracy, jaką wciąż musimy wykonać, aby powrócić na szczyt stawki, ale jestem podekscytowany i zmotywowany tym, że w tej podróży będzie nam towarzyszył zespół pełen talentów, doświadczenia, wyścigowego ducha i oddania. Nie mogę się doczekać bliskiej współpracy z każdym członkiem McLarena, w tym Lando i Oscarem. Wspólnie chcemy osiągnąć wielki sukces i cieszyć się naszą wspólną drogą.

Seidl pożegnał się z McLarenem, w którym spędził cztery ostatnie lata: Dołączyłem do McLarena w 2019 roku i bardzo podobała mi się współpraca z Zakiem i całą stajnią. Osiągnęliśmy wspólnie kilka dobrych rezultatów i zawsze będę miał w pamięci miłe wspomnienia z Monzy - było to dla mnie najważniejsze wydarzenie na płaszczyźnie osobistej, jak i zawodowej.

Team znajduje się na dobrej drodze. Chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim za wsparcie, zaufanie i zaangażowanie. Dziękuję Zakowi i udziałowcom za zrozumienie mojej osobistej decyzji o podjęciu nowego wyzwania. Życzę Andrei i całemu zespołowi wszystkiego najlepszego.