Andreas Seidl został nowym dyrektorem generalnym Saubera

Niemiec odejdzie z McLarena i przejmie funkcję piastowaną dotychczas przez Vasseura.
13.12.2209:59
Nataniel Piórkowski
3100wyświetlenia


Andreas Seidl odejdzie z McLarena i dołączy do ekipy Saubera, która odpowiada za prowadzenie zespołu Alfy Romeo w Formule 1.

Seidl ma zostać nowym dyrektorem generalnym Saubera. Komunikat w tej sprawie ma być wyłącznie kwestią czasu. Posunięcie to jest związane z przejęciem ekipy przez Audi, które zaangażuje się w Formułę 1 od 2026 roku.

Niemiec zastąpi na stanowisku Frederica Vasseura, który przyjął ofertę zastania szefem Scuderii Ferrari.

Przed dołączeniem do McLarena, Seidl był związany z Grupą Volkswagena, pełniąc w latach 2015-2017 funkcję szefa programu LMP1 Porsche. W tym czasie ekipa odniosła trzy zwycięstwa w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Seidl ma dobre relacje z władzami Audi, w tym dyrektorem generalnym firmy - Markusem Duesmannem, z którym współpracował w Sauberze, nad którym pieczę sprawował wtedy koncern BMW.

Nie wiadomo, kto miałby zastąpić Seidla w McLarenie. Według niepotwierdzonych informacji w grze o fotel nie bierze udziału Jost Capito, który w poniedziałek pożegnał się z funkcją kierowniczą w Williamsie.

Poproszony o komentarz przez portal motorsport.com, McLaren odmówił odpowiedzi.

Aktualizacja

We wtorek przed południem Sauber oficjalnie ogłosił zatrudnienie Seidla na stanowisku dyrektora generalnego. Niemiec rozpocznie pracę w Hinwil w styczniu 2023 roku.

Wspaniale, że od stycznia dołączę do Sauber Group. To zespół z bogatą historią w Formule 1 i organizacja, którą znam bardzo dobrze z czasów, gdy pracowałem i mieszkałem w Hinwil przez cztery lata - stwierdził Seidl.

Nie mogę się doczekać, aby dołączyć do ekipy i pracować ze wszystkimi kolegami z Sauber Group nad ambitnymi celami, które wspólnie wyznaczyliśmy.

Chcę podziękować Finnowi Rausingowi [właścicielowi Saubera] i wszystkim w Grupie, za dokonany wybór. pragnę teraz odpłacić się za zaufanie co do mojej pracy.