Bottas chce wcześnie zacząć rozmowy na temat nowego kontraktu

Fin chce uniknąć niestabilności i deklaruje chęć dalszej współpracy z ekipą Saubera.
18.01.2314:11
Nataniel Piórkowski
690wyświetlenia


Valtteri Bottas liczy na wczesne rozpoczęcie rozmów w sprawie przedłużenia współpracy z teamem Saubera.

Bottas dołączył do stajni na początku 2022 roku, po pięciu latach spędzonych w Mercedesie. Fin znacząco pomógł ekipie z Hinwil w wywalczeniu najlepszego wyniku od 2012 roku, którym okazało się szóste miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

Bottas niejednokrotnie wspominał, że zależy mu na stabilności, po tym, jak zarówno w Williamsie i Mercedesie jego kontrakty były przedłużane z roku na rok.

Wiele razy znajdowałem się w takiej sytuacji, gdzie zaczynało mnie to rozpraszać. Więc tak, na pewno stanie się to tematem rozmów. Mam nadzieję, że na wczesnym etapie tego roku zaczniemy ustalać kwestie związane z przyszłością. Bardzo ważna jest dla mnie stabilność - zwłaszcza po 10 latach, w ciągu których tej stabilności nie było zbyt wiele - cytuje kierowcę z Nastoli magazyn Autosport.

Sezon 2023 będzie ostatnim rokiem partnerstwa Saubera z Alfą Romeo, przed planowanym na 2026 debiutem Audi. Bottas zapowiedział już, że jest gotów, aby współpracować z niemieckim koncernem.

To wspaniała szansa dla zespołu - zapewnia stabilność i stanowi pewnego rodzaju nowe otwarcie. Myślę jednak, że po początkowej fali zainteresowania, mówi się o tym teraz trochę mniej. Po prostu koncentrujemy się na sezonie 2023. Nic się nie zmieniło.

Wciąż jesteśmy stajnią Alfy Romeo. Myślę, że coś może się zacząć zmienić w przyszłym roku. Teraz jednak nasza sytuacja jest naprawdę stabilna i wszyscy skupiają się na swojej pracy.

Bottas jest zadowolony z atmosfery, z jaką ma do czynienia z Alfie Romeo. Czujesz satysfakcję i uniesienie na duchu, obserwując radość jaką odczuwają ludzie gdy zdobędą tych kilka punktów. Zespół nie był do tego przyzwyczajony. Miło jest być tego częścią. Nie mogę się już doczekać nowego bolidu i tego co przyniesie przyszłość. To bardzo interesujący okres.