Kubica dołącza do ekipy LMP2 WRT w WEC

Współpracę z Polakiem kontynuuje PKN Orlen.
03.02.2311:44
Nataniel Piórkowski
3204wyświetlenia


Robert Kubica dołączy do ekipy LMP2 prowadzonej przez WRT, która weźmie udział w Długodystansowych Mistrzostwach świata.

Kubica stworzy trio z Louisem Deletrazem oraz Rui Andrade'em i poprowadzi prototyp Oreca 07-Gibson o numerze 41.

W 2021 roku Kubica był już związany z WRT, gdy rywalizował w europejskiej serii Le Mans. Zdobył wtedy tytuł wspólnie z Deletrazem i Yifei Ye.

W ubiegłym sezonie zwycięzca GP Kanady 2008, dołączył do teamu Premy w WEC. Teraz, wspólnie z głównym sponsorem - PKN Orlen, powróci jednak do WRT.

Bardzo cieszę się z powrotu do rodziny WRT i reprezentowania Orlen Team WRT - tym razem w WEC. Ścigaliśmy się już wspólnie w ELMS, zdobywając mistrzostwo w samochodzie #41 - przypomniał Kubica.

Przede mną trzeci rok startów z Louisem a pierwszy z Ruim, którego dobrze znam już z padoku. Louis zawsze wypowiadał się o nim w samych superlatywach, mając doświadczenie współpracy w IMSA.

Rywalizacja w WEC będzie dużym wyzwaniem. Przed nami oczywiście Le Mans 24 - dobrze byłoby tym razem przejechać tam jedno okrążenie więcej, czego zabrakło nam w 2021 roku, gdy straciliśmy zwycięstwo na finałowym kółku. Utrzymujemy maksymalną koncentrację i będziemy ciężko pracować nad osiągnięciem możliwie jak najlepszych wyników!.

Szef WRT - Vincent Vosse, dodał: Jestem bardzo zadowolony z tego, że będziemy pracować z kierowcami, których tak dobrze znamy.

Louis i Robert byli fundamentalną częścią sukcesów w ELMS w 2021 roku, gdy zdobyli mistrzostwo w naszym pierwszym sezonie startów w klasie LMP2. Wszyscy pamiętamy też dramatyczne, ostatnie okrążenie Le Mans, które pokazało prawdziwe konkurencyjną naturę naszych zawodników.

Wspaniale, że połączą teraz siły z Ruim. Przyjmujemy strategię maksymalnego ataku z naszymi składami kierowców na sezon 2023!.