Krack: Vettel miał swój wkład w tegoroczny bolid Astona

Szef zespołu przyznał, że Niemiec do samego końca uczestniczył w rozwoju AMR23.
10.04.2311:20
Mateusz Szymkiewicz
1276wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mike Krack przyznał, że Sebastian Vettel ma swój wkład w tegoroczne sukcesy Astona Martina, zwracając uwagę na fakt, iż Niemiec do samego końca uczestniczył w procesie rozwoju AMR23.

Stajnia z Silverstone ma za sobą bardzo udany początek sezonu 2023, w każdym z dotychczas rozegranych wyścigów zgarniając podia za trzecie miejsca Fernando Alonso. Hiszpan zastąpił w tym roku Sebastiana Vettela, który po dwóch latach startów dla Astona zdecydował się na zakończenie kariery.

W rozmowie po Grand Prix Australii szef zespołu - Mike Krack, postanowił zwrócić uwagę na wkład czterokrotnego mistrza świata, który do samego końca pracy dla Astona pozostawał zaangażowany w rozwój aktualnego bolidu.

Patrząc na to gdzie jesteśmy z aktualnym samochodem, musimy oddać mu [Vettelowi] zasługi - powiedział Luksemburczyk. W ubiegłym roku odbyliśmy wiele spotkań, podczas których mówił nam «Nie róbcie tego i tego z nowym samochodem, skupcie się na tym i na tym». Miał swój duży wkład.

Krack zapytany również, czy decyzja Vettela o odejściu z Formuły 1 po sezonie 2022 była pochopna, dodał: O to, czy odszedł zbyt wcześnie lub zbyt późno musicie pytać jego. Jeśli chodzi o mnie, to szanuję podjętą przez niego decyzję. Bardzo długo zastanawiał się nad nią i kiedy już ją podjął, musiał z nią iść dalej. Mimo to pytanie o to czy żałuje musicie zadać Sebastianowi.