Pujolar: Zhou wszedł na wyższy poziom, by dorównać Bottasowi

Główny inżynier Alfy przyznaje, że Chińczyk zaczął świetnie odnajdywać się w bolidzie F1.
17.04.2319:43
Mateusz Szymkiewicz
639wyświetlenia
Embed from Getty Images

Główny inżynier wyścigowy Alfy Romeo - Xevi Pujolar, uważa, że Guanyu Zhou wszedł na wyższy poziom, by dorównać Valtteriemu Bottasowi.

Chińczyk ma za sobą mocny start sezonu 2023 dwukrotnie okazując się szybszym w kwalifikacjach od doświadczonego partnera. Z kolei w Australii otworzył swój dorobek punktowy zostając sklasyfikowanym na dziewiątym miejscu.

Coraz lepsze osiągi Zhou na tle Bottasa są szczególnie zauważalne od drugiej połowy zeszłorocznych mistrzostw. Zdaniem Xeviego Pujolara, jest to zasługa stałych postępów 23-latka oraz lepszej nici porozumienia z bolidem Formuły 1.

Uważam, że Zhou wszedł na wyższy poziom. Powiedziałbym nawet, że dysponujemy wyrównanym składem kierowców - stwierdził główny inżynier wyścigowy Alfy Romeo. To dla nas dobra sytuacja. Kwalifikacje w Australii nie były idealne, ale w poprzednich dwóch sesjach nasi zawodnicy byli blisko Q3, więc jest to dobre dla nich jak i dla zespołu.

Jest bardziej pewny siebie [Zhou]. Samochód jest inny, nawet opony potrafią się różnić w Formule 1. Mimo to w zespole są równe warunki. Poza tym współpracuje z Valtterim i pozwala mu to wykonywać postępy. Zwiększa to jego pewność siebie.