Personel FIA wezwany do złożenia wyjaśnień sędziom

Sprawa ma związek z niebezpiecznym incydentem z alei serwisowej.
30.04.2316:09
Nataniel Piórkowski
1175wyświetlenia
Embed from Getty Images

FIA wezwała przedstawicieli własnego personelu na spotkanie z sędziami po groźnym incydencie z udziałem Estebana Ocona, do którego doszło pod koniec wyścigu F1 w Azerbejdżanie.

Ocon, który wyruszył do zawodów z alei serwisowej, zjechał na swój pierwszy pit stop po pokonaniu 50 z 51 okrążeń. W tym czasie Francuz miał już prawie jedno kółko starty względem lidera - Sergio Pereza.

W efekcie, gdy mechanicy Red Bulla oraz akredytowani fotografowie zaczęli zbierać się w alei serwisowej, by świętować sukces Meksykanina, Alpine przygotowywało się do przyjęcia swego kierowcy na obowiązkowy pit stop.

Gdy ten zjechał do pit lane, trafił na grupkę fotografów, którzy zaczęli uciekać przed jego bolidem. Moment ten uchwycił realizator w międzynarodowym przekazie telewizyjnym.

Niedługo po zakończeniu ceremonii dekoracji, organ zarządzający opublikował komunikat, w którym poinformowano o wezwaniu do sędziów reprezentantów FIA, odpowiadających za obszar parku zamkniętego. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:30 czasu lokalnego (15:30 w Polsce).