Magnussen: Haas musi wykonać postęp na miarę Astona Martina

Duńczyk uważa, że stajnia z Kannapolis nie może się zadowolić walką maksymalnie o P7.
15.05.2307:21
Mateusz Szymkiewicz
1046wyświetlenia
Embed from Getty Images

Kevin Magnussen uważa, że Haas musi celować w postępy na miarę Astona Martina, jeżeli chce wyrwać się z walki o pojedyncze punkty.

Stajnia z Kannapolis po pięciu eliminacjach zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem ośmiu oczek. Aktualnie jest to postęp względem końca 2022 roku, kiedy to zespół uplasował się na ósmej pozycji za Astonem Martinem, będącym teraz z kolei drugą siłą w stawce.

Każdego roku mówimy o tym jak bliska będzie walka i tym razem zdecydowanie rywalizacja jest wyrównana - powiedział Kevin Magnussen z Haasa. To nie jest tak, że osiągając konkretny wynik w pierwszym wyścigu, będziesz to później powtarzał cały sezon. Nigdy nie masz pewności, czy czeka cię walka o ósme lub dziewiąte miejsce.

Chcąc uzyskać siódme lub ósme miejsce musisz zrobić wszystko perfekcyjnie. Wtedy będziesz najlepszym z pozostałych. Część ekip środka stawki wyraźnie zbliżyła się do czołówki i mamy nieco wymieszany układ. Osobiście zaskoczyło mnie to.

Wiedzieliśmy, że z tegorocznym bolidem wykonamy postępy i byliśmy pewni, że pokażemy to na torze. Mamy osiągi, na które liczyliśmy. Inni też spisali się dobrze i cały czas mamy rotację układu w środku stawki. Chcielibyśmy być bliżej topu i potrzebujemy kroku na miarę Astona Martina. Musimy w to celować w przyszłości.