James Key dołączy do Alfy Romeo jako dyrektor techniczny

Brytyjczyk docelowo ma odpowiadać za przygotowania Audi do debiutu w 2026 roku.
07.06.2311:11
Mateusz Szymkiewicz
1328wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alfa Romeo potwierdziła angaż Jamesa Key'a w roli nowego dyrektora technicznego. Brytyjczyk rozpocznie pracę dla zespołu od 1 września.

Key w ostatnich latach pełnił identyczną funkcję w McLarenie, jednakże rozstał się z zespołem tuż po rozczarowującym starcie sezonu 2023. Jak potwierdzono, kolejnym miejscem pracy inżyniera będzie Alfa Romeo, gdzie przed Grand Prix Włoch zastąpi Jana Monchaux'a.

Docelowo Brytyjczyk ma odpowiadać za przygotowania Audi do debiutu w 2026 roku, kiedy to na bazie Alfy zostanie utworzony fabryczny zespół producenta z Ingolstadt. Dla Key'a jest to powrót do Hinwil po dekadzie przerwy, kiedy to w latach 2010-2012 był dyrektorem technicznym Saubera, następnie przechodząc do Toro Rosso.

Jestem zachwycony witając ponownie Jamesa w Hinwil - powiedział Andreas Seidl, dyrektor zarządzający Grupy Sauber. Mam przekonanie, że wspólnie ze zjednoczonym oraz utalentowanym zespołem będziemy w stanie kontynuować rozwój. Angaż Jamesa będzie tutaj kluczowy. Ma niesamowite doświadczenie w tym sporcie nie tylko jako dyrektor techniczny. Będzie odpowiedzialny za naszą transformację, a my zapewnimy mu odpowiednie narzędzia. Chciałbym w tym miejscu podziękować również Janowi za jego poświęcenie na rzecz Saubera. W sezonie 2022 zajęliśmy szóste miejsce w klasyfikacji, co było najlepszym wynikiem zespołu od dekady. Dzięki niemu jesteśmy w tym miejscu.

Nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy w nowym i ekscytującym projekcie - dodał James Key. Przed nami mnóstwo pracy, ale mam przekonanie, że każdy członek zespołu w Hinwil wykaże się zaangażowaniem, determinacją i głodem sukcesu. Mamy świadomość, że zajmie to trochę czasu, ale jestem gotowy rozpocząć ten projekt. Kieruję wyrazy wdzięczności do Andreasa za obdarzenie mnie zaufaniem i nie mogę się doczekać naszej współpracy przy nowych wyzwaniach.