Verstappen: Nie naciskaliśmy na sto procent

Najszybszy kierowca sprint shootout zwraca uwagę na trudne warunki na torze.
29.07.2315:12
Nataniel Piórkowski
259wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen zdradził, że na ostatnim okrążeniu nie wykorzystywał w stu procentach dostępnego potencjału bolidu.

Lider klasyfikacji generalnej zdobył pierwsze pole startowe do sobotniego sprintu z wynikiem 1:46,988s. Rezultat ten był o 0,011s lepszy od tego, który w końcówce sesji ustanowił Oscar Piastri z McLarena.

Holender podkreśla, że ze względu na trudne warunki panujące na przesychającym torze, podszedł do walki z czasem ze zwiększoną ostrożnością.

Było bardzo trudno. Warunki były dość podobne do tych, które panowały wczoraj. Zachowaliśmy jednak spokój. Przewaga nie była tak duża, jak w piątek, ale nie mieliśmy potrzeby, by podejmować większe ryzyko.

Kwalifikacje rozpoczęły się z lekkim opóźnieniem i chyba tylko przez to pod koniec mieliśmy możliwość założenia do bolidów opon na suchy tor.

W drugim sektorze pojechałem nieco zachowawczo. Było coraz lepiej, ale ósmy i dziewiąty zakręt… Wciąż mieliśmy tam sporo wilgoci. Tak więc nie naciskałem na sto procent.

Zobaczymy, co wydarzy się w sprincie. Szczególnie, jeśli znowu popada. Postaramy się o mocny start i spróbujemy mieć przed sobą czysty tor. To bardzo ważne, gdy ścigasz się po mokrym torze.