Vasseur: Rozmowy z Sainza z Ferrari wystartują pod koniec roku

Hiszpan naciska na Scuderię, by ta jak najszybciej przedstawiła swój plan na sezon 2025.
24.08.2308:03
Mateusz Szymkiewicz
320wyświetlenia
Embed from Getty Images

Frederic Vasseur ujawnił, że Ferrari usiądzie do rozmów kontraktowych z Carlosem Sainzem pod koniec tego roku.

Hiszpan dysponuje ważnym kontraktem na sezon 2024, jednakże zespół wciąż nie podjął z kierowcą negocjacji kolejnego porozumienia. Sytuacja ta budzi irytację w obozie Sainza, który deklaruje, iż być może będzie musiał rozejrzeć się za nową posadą.

28-latek łączony jest z transferem do Saubera, który w 2026 roku zostanie przekształcony w fabryczny zespół Audi. Dyrektorem generalnym stajni z Hinwil jest były szef zawodnika - Andreas Seidl, natomiast w bliskich relacjach z producentem pozostaje ojciec Sainza, Carlos Senior, który reprezentuje barwy Audi w Dakarze.

Zamierzamy usiąść z Carlosem do rozmów przed końcem sezonu - powiedział Frederic Vasseur, szef Ferrari, w rozmowie z Auto Motor und Sport. Mamy osiemnaście miesięcy do końca kontraktów i chcemy mieć jasną sytuację jeszcze przed startem następnych mistrzostw. Będziemy mieli czas na negocjacje do końca tego roku. Doskonale nam się współpracuje z Carlosem i rozpoczniemy kolejny sezon z jasną sytuacją.

Francuz zapytany również o aktualny kryzys Scuderii i dużą stratę do Red Bulla, odpowiedział: Oni są po prostu perfekcyjni w każdym aspekcie, niezależnie czy mówimy o podwoziu, aerodynamice, silniku, kierowcach czy strategii. To stanowi różnicę. Jeśli chodzi o nas to nie możemy mówić o tym co było i co dopiero będzie. Ferrari nie może czekać na nowych pracowników licząc na sukces. To byłby zły przekaz. Wierzę w naszych aktualnych ludzi. Niektóre nowe nazwiska rozpoczną dla nas pracę na początku 2024 roku, inne w połowie, a jeszcze kolejne dopiero od sezonu 2025. To trochę frustrujące, ponieważ trzeba myśleć mocno do przodu. Niełatwo o integrację zespołu w czasach limitów budżetowych.